U organizaciji AK Virovitica te Atletskog saveza Hrvatske, uz pokroviteljstvo Virovitičko-podravske županije, Grada Virovitice i Sportske zajednice Grada Virovitice, u Virovitici je održano pojedinačno Prvenstvo Hrvatske u krosu na kojem je nastupili 255 natjecatelja uz cijele Hrvatske. U najdužim, seniorskim utrkama slavili su Dino Bošnjak na 10 km kod seniora i Matea Parlov Koštro na 8 km kod seniorki.

U ostalim kategorijama naslove prvaka Hrvatske u krosu za 2019. godinu osvojili su:

Svi rezultati mogu se vidjeti OVDJE.

Medalje u seniorskoj kategorijama podijeli su virovitičko-podravski župan Igor Andrović i gradonačelnik Grada Virovitice Ivica Kirin. Virovitičani su se najviše veselili zlatnoj medalji sjajne Paule Rakijašić, koja je postala juniorska prvakinja Hrvatske u utrci na 4 kilometra (vrijeme 12.52). Treba još spomenuti i brončanu seniorsku medalju Slatinčanke Doroteje Santi u utrci na 8 kilometara koju je istrčala za 29,20 minuta.

Inače, kod limača, u utrci na 0,8 kilometara, 7. mjesto je osvojio član AK Virovitica Lovro Zdjelar, dok su u istoj utrci Slatinčani imali tri predstavnika, Fran Jaković (9. mjesto), Domagoj Drokan (11.), Karlo Drokan (21.). Kod Limačica iz AK Virovitica, Mia Teskera je bila 18., Nela Pleša (20.), Nikolina Kojić (26.), Viktoria Kasapović (41.). U ovoj kategoriji članovi AK Slatina bili su: Dea Virovac (36.), Tina Braz (45.), Danijela Boroša (46.9 i Elena Premec (47.) Kod mlađih kadeta, Noa Jaković iz Slatine je bio 5., a njegovi vršnjaci iz Virovitice osvojili su sljedeće plasmane: Petar Rajnović (9.), Josip Golić (10.), Leon Jurković (16.), Marko Jurić (20.).

Kod mlađih kadetkinja, Lamija Dragičević iz AK Virovitica je bila 37. Uz nju, Virovitičani su ostvarili sljedeće rezultate: Ema Vanjhal (46.), Vanja Brozović (48.). Iz AK Slatina nastupili su: Tra Halužan (44.), Leona Pohiba (49.) i Nikolina Đorđević (50.). Luka Sabo (AK Virovitica) je u kategoriji kadeta bio 16., Matija Pohiba (AK Slatina) 25., a Dorijan Putar (AK Slatina) 27. Kod kadetkinja je Tanita Šantalab (AK Slatina) zauzela 19. mjesto.