Dana 28. veljače 2018. godine u Gimnaziji Petra Preradovića u Virovitici je održano županijsko Natjecanje iz matematike za srednje škole.

Natjecanje je provedeno u dvije kategorije: A kategorija – prirodoslovno matematička gimnazija i B kategorija – ostale gimnazije i četverogodišnje srednje škole. Na natjecanju su sudjelovala 52 učenika, od toga 20 učenika u A kategoriji i 32 učenika u B kategoriji.

Članovi Povjerenstva su:
1. Azra Razlog, prof. matematike, Gimnazija Petra Preradovića, predsjednica
2. Ivana Andrović, prof. matematike i informatike, Gimnazija Petra Preradovića, članica
3. Ana Borbaš-Bajivić, prof. matematike i informatike, Strukovna škola Virovitica, članica
4. Željka Korlević, dipl. ing. matematike, savjetnica, Srednja škola Marka Marulića Slatina, članica
5. Marko Marić, prof. matematike, Srednja škola Stjepana Sulimanca Pitomača, član
6. Danijel Golinac, prof. matematike i informatike, Tehnička škola Virovitica, član
7. Mateja Uzelac, prof. matematike i informatika, Gimnazija Petra Preradovića, članica
8. Ružica Milaščević, prof. matematike i informatike, Industrijsko-obrtnička škola Slatina, članica.

Učenici su postigli sljedeće rezultate, još neslužbene do potvrde Državnoga povjerenstva:
A kategorija
1. razred
1. mjesto: Iskra Maravić, Gimnazija Petra Preradovića, mentorica Mateja Uzelac, prof.
2. mjesto: Filip Smrček, Gimnazija Petra Preradovića, mentorica Mateja Uzelac, prof.
3. mjesto: Luka Per, Gimnazija Petra Preradovića, mentorica Mateja Uzelac, prof.

2. razred
1. mjesto: Iva Rengel, , Gimnazija Petra Preradovića, mentorica Mateja Uzelac, prof.
2. mjesto: Ina Moslavac, Gimnazija Petra Preradovića, mentorica Mateja Uzelac, prof.
3. mjesto: Denis Ronik, Gimnazija Petra Preradovića, mentorica Mateja Uzelac, prof.

3. razred
1. mjesto: Sven Balint, Gimnazija Petra Preradovića, mentorica Azra Razlog, prof.
2. mjesto: Nika Lovreković, Gimnazija Petra Preradovića, mentorica Azra Razlog, prof.
2. mjesto: Vinko Martinčević, Gimnazija Petra Preradovića, mentorica Azra Razlog, prof.
3. mjesto: Lana Stevanovski, Gimnazija Petra Preradovića, mentorica Azra Razlog, prof.

4. razred
1. mjesto: Mijo Piškur, , Gimnazija Petra Preradovića, mentorica Azra Razlog, prof.
2. mjesto: Karlo Aragović, Gimnazija Petra Preradovića, mentorica Azra Razlog, prof.
3. mjesto: Dino Meter, Gimnazija Petra Preradovića, mentorica Azra Razlog, prof.

B kategorija:

1. razred
1. mjesto: Mislav Korotaj, Katolička klasična gimnazija s pravom javnosti u Virovitici,
mentorica Zvjezdana Puškarić, prof
2. mjesto: Antonela Becker, Gimnazija Petra Preradovića, mentorica Ivana Andrović, prof.
mjesto: Nikolina Đukić, Strukovna Škola Virovitica, mentorica Anita Ivković Šokec, prof.
3. mjesto: Ema Crnogaj, Gimnazija Petra Preradovića, mentorica Ivana Andrović, prof.

2. razred
1. mjesto: Boris Boronjek, Srednja škola Marka Marulića Slatina, mentorica Željka Korlević
2. mjesto: Una Maravić, Srednja škola Marka Marulića Slatina, mentorica Željka Korlević
3. mjesto: Robert Orlić, Srednja škola Marka Marulića Slatina, mentorica Željka Korlević

3. razred
1. mjesto: Antonijo Martinović, Gimnazija Petra Preradovića, mentorica Jessica Puž, prof.
2. mjesto: Benjamin Hankić, Srednja škola Marka Marulića Slatina, mentor Veljko Živković, prof.
3. mjesto: Marko Bušljeta, Srednja škola Stjepan Ivšić Orahovica, mentorica Željka Ptiček, prof.

4. razred
1. mjesto: Gordana Borotić, Srednja škola Marka Marulića Slatina, mentorica Željka Korlević
2. mjesto: Filip Gregurec, Katolička klasična gimnazija s pravom javnosti u Virovitici,
mentorica Zvjezdana Puškarić, prof.
3. mjesto: Ana Grčić, Gimnazija Petra Preradovića, mentorica Azra Razlog, prof.